111 wydanie Runner’s World Polska

by Tomasz Dziedzic
4 minutes read

Runner’s World – ostatni numer w 2020 roku

Cześć! Kupiłaś już najnowszy numer Runner’s World Polska? Jeśli jeszcze nie, to w dalszej części dowiesz się, dlaczego powinnaś to zrobić. Dlaczego piszę głównie do kobiet, dowiesz się w dalszej części wpisu. Także zaczynamy. Miłego czytania.

zaskakujące super foods Runner's World 111

Na początek stałe rubryki

Praktycznie każdy magazyn dla biegaczy czytam od deski do deski. Tak też zacząłem i tym razem. Na początek, jak zawsze, redaktor naczelny Marek Dudziński trafnie i dobitnie dokonał oceny. Tym razem obecnego sezonu. Nie ma się co oszukiwać, dla większości biegaczek i biegaczy, cytując naczelnego: „ten sezon był do bani”. Jeśli dla ciebie też, to mam jednak słowo pocieszenia od siebie. Następny będzie lepszy.

W starterze jak zawsze poczytasz krótkie porady o treningu, coś o jedzeniu, o zdrowiu i oczywiście o sprzęcie do biegania. Tym razem krótko o plecakach. W dalszej części jak zawsze miejsce dla czytelników. I tam gorąca dyskusja o bieganiu w masce. Swoją drogą to ciekawe jak wiele osób neguje bieganie w masce z powodu wirusa, a jak wiele poleca bieganie w masce z powodu smogu. To może ciekawy temat na kolejne wpisy.

Tematy numeru

Mózg biegacza

Pierwszy na tapetę został rzucony mózg biegacza. Tak, to prawda bieganie, nie tylko wpływa na mięśnie, ale także rozjaśnia umysł. Jednak aby trening przynosił korzyści dla twojego mózgu. To, co najbardziej znane dla każdego biegacza, to tak zwana euforia biegacza, czyli popularne endorfiny. Są też jednak i złe strony treningu, zwłaszcza zbyt mocnego. Ta zła rzecz, to między innymi kortyzol, czyli hormon stresu. Wpływa nie tylko na twój mózg, ale także na całe ciało, a przede wszystkim mięśnie. Więcej nie będę zdradzał. Zobaczmy co dalej.

Biegaj wolno i spokojnie

Być może tylko ja tak uważam, a może jest więcej takich osób. Większość biegaczy wykonuje swoje treningi bardzo jednostajnie, zazwyczaj za szybko jak na swoje maksymalne możliwości. Dlaczego tak robią, trudno powiedzieć, ale po przeczytaniu w Runner’s World tekstu pod tytułem: „Spokojnie…” będziesz wiedzieć, co to znaczy biegać spokojnie. A warto podkreślić, że właśnie w spokojnym tempie powinno się wykonywać 80% objętości treningu! Jeśli połączysz to z artykułem opisanym powyżej, to zostaniesz szczęśliwym biegaczem.

Starość nie radość

A może jednak to nie do końca prawda. Osobiście znam osoby, których pesel zaczyna się od szóstki, piątki, a nawet czwórki i są nadal aktywne i szczęśliwe. Niektóre dopiero po osiągnięciu kilkudziesięciu lat, w pełni wykorzystują swoje sportowe możliwości. Żeby jednak tak się stało, należy przestrzegać pewnych reguł, które pozwolą cieszyć się zdrowiem. Trening, odpowiednie cele, nastawienie, opieka medyczna, dobry humor mogą wyraźnie przybliżyć cię do radosnej, a nie smutnej starości.

Runner's World Polska numer 111, mózg_grafika

Zadbaj o elastyczność mięśni i stawów

Runner’s World to nie tylko bieganie, ale też wszystko to, co sprawia, że bieganie jest przyjemnością dla ciebie, i korzystne dla twojego zdrowia. W pierwszej części poczytasz o rolowaniu i rozciąganiu. Znajdziesz to zestaw ćwiczeń wraz z informacjami, kiedy i jak je wykonywać. Jak wybrać wałek, piłkę i czy rozciąganie jest bolesne, dowiesz się z artykułu „powięź a bieganie”. Warto przeczytać, bo to często właśnie dodatkowe ćwiczenia, są sekretem lepszej formy i sprawności. O mięśnie dbać musi każdy człowiek nie tylko sportowiec.

Super foods

Było coś dla ciała, a teraz będzie dla ciała i ducha. Super foods większości kojarzą się z jedzeniem pochodzącym z odległych krajów, których nazwy trudno nawet wymówić. Tymczasem Runner’s World przekonuje, że wiele wartościowych warzyw, owoców i potraw masz na wyciągnięcie ręki. Artykuł może cię bardzo zaskoczyć, ja jestem pod wrażeniem, szczególnie dlatego, że na pewne produkty spojrzałem z innej strony. Jeśli lubisz kaszankę, przegryzasz popcorn, a to wszystko popijasz porterem, to ten numer Runner’s World jest właśnie dla ciebie.

Runner's World 111 biustonosz sportowy

Temat numeru 1

To właśnie dla was moje drogie Panie. Przepraszam, że na końcu, ale to do czego długo się dochodzi, zazwyczaj jest najlepsze. Pewnie już się domyślasz, o co chodzi i nawet nie musiałbym wspominać o tym, ale jednak napiszę. Prawda jest taka, że kobiety w bieganiu muszą bardziej dbać o siebie. Nie chodzi o wygląd, chociaż wiem, że to też jest ważne, ale o piersi. Biustonosz sportowy pod lupą to tytuł jakże ważnego dla zdrowia kobiet artykułu. Jak dokonać wyboru, na co zwrócić uwagę, dlaczego to takie ważne, dowiesz się, jak przeczytasz.

Pamiętaj, że kupując biustonosz sportowy to inwestycja w twoje zdrowie. Jest to jedna z 4 rzeczy, najważniejszych do biegania. Myślę drogie Panie, że nawet dla jednego artykułu warto kupić 111 numer Runner’s World.

Podsumowanie

Ostatni numer w roku 2020 jest naprawdę warty zakupu. Znajdziesz w nim wiele ciekawych porad i wskazówek. Poznasz historię kilku osób, a także poczytasz o ciekawych biegach i ludziach w nich uczestniczących. Jeśli jednak jeszcze wahasz się przed zakupem, możesz zawsze podejrzeć aktualne numer na stronie Runner’s World Polska. EDIT: Polskie wydanie magazynu Runner’s World niestety już nie istnieje, ale jest globalna wersja strony, którą znajdziesz tutaj.

Do zobaczenia na trasie! #siedzewiecbiegam #urzednikbiega

Możesz być zainteresowany

Zostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej