O mnie

logo witryny runsobike.pl

Warto być sprawnym człowiekiem

szczęśliwy biegacz na krętej asfaltowej drodze w dole widać morski brzeg i góry

Nie do końca o mnie

Cześć. Mam na Imię Tomek. Zawsze miałem dużo do czynienia ze sportem. Bieganie za piłką, jazda na rowerze, to było coś, co zajmowało sporo mojego wolnego czasu, do pewnego momentu. Wraz z końcem nauki i przejściem w „dorosłe” życie uprawianie sportu się skończyło. Do czasu. W pewnym momencie uświadomiłem sobie, że niska aktywność niszczy moje życie.

Gdzie mnie znajdziesz

Wrodzone lenistwo czy codzienna konieczność.

Mam siedzącą pracę, chociaż nie jestem urzędnikiem. Siedzę w pracy bardzo dużo, tak samo, jak księgowa, informatyk, kierowca, taksówkarz, telemarketer i wiele innych. Codziennie wykonuję setki albo tysiące tych samych ruchów. Jak to wszystko wpływa na moją sprawność, zauważyłem dopiero, jak wróciłem do regularnego uprawiania sportu. Od 2011 roku, kiedy zacząłem trenować bieganie, nabawiłem się kilku kontuzji, urazów, przeciążeń. Zdecydowana większość 90%, nie została spowodowana przez uprawianie sportu!

Na większość kontuzji wpływ miał długotrwały, siedzący tryb życia. Nadmierne napięcie, skrócenie mięśni, mały zakres ruchu, mają olbrzymi wpływ na twoją sprawność. Sprawność wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne. I tak dalej można wymieniać. Najważniejsze to znaleźć złoty środek pomiędzy wrodzonym lenistwem, a koniecznością bycia aktywnym. O mnie można powiedzieć, że znalazłem złoty środek, a także drugi sport, czyli kolarstwo. Okazało się, że rower może być wspaniałym uzupełnieniem, a czasem wybawieniem, aby pozostać aktywnym.

Co chcę dla ciebie zrobić.

Nie chcę cię inspirować i przekonywać do działania. Po prostu bycie sprawnym człowiekiem jest jedną z ważniejszych wartości, jakie można posiadać w życiu. Wszystko, o czym piszę, jest zainspirowane poprzez własne doświadczenia, rozmowy z innymi sportowcami, lekarzami, fizjoterapeutami, czytanie książek, kursy i szkolenia. Chcę, żeby sport był w twoim życiu jego świadomą częścią. Chcę ci pokazać różne możliwości uprawiania sportu, źródła wiedzy, a także to, czego powinieneś unikać i czego nie powtarzać po wielu „sportowcach”.

Lubię słuchać ludzi.

Wyciągam z tych rozmów wnioski i dzielę się obserwacjami z innymi. Dlatego, jeśli chcesz ze mną porozmawiać, czymś mnie zainspirować, masz ciekawe historie do opowiedzenia, albo chcesz, żebym napisał coś na temat, który cię nurtuje, skontaktuj się ze mną poprzez formularz kontaktowy, albo wygodniej naciśnij przycisk poniżej.

Do zobaczenia na trasie!

Tomek


Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej